Zahájení motosezóny

Plakát

Zhodnocení

18.4.2015
Nová motorkářská sezona nemůže začínat ničím jiným než slavnostním zahájením. Nejinak tomu bylo i u nás, a tak jsme dne 18. dubna uspořádali slavnostní zahájení motosezony, které bylo spojené se svěcením motorek.
I přes chladnější počasí se na dvanáctou hodinu ke kostelu Nejsvětější trojice v Drnovicích sjelo nemálo motorkářů a dalších příznivců jednostopých i dvoustopých vozidel.
Při mši svaté v kostele nám všem pan farář popřál spoustu krásných zážitků a hodně kilometrů v sedle bez nehod a seznámil nás s tím, že patronem všech řidičů je Svatý Kryštof. Po mši vyšel průvod motorkářů před kostel a došlo ke slavnostnímu svěcení všech přistavených strojů.
Po svěcení se za doprovodu motocyklové hlídky Policie ČR vyjelo na okružní jízdu po blízkém okolí. Celá kolona dorazila do Býkovic na smluvené místo, kde byla všem motorkářům zpřístupněna zdarma prohlídka Porčova mlýna. Vyjížďky se zúčastnilo něco kolem stovky strojů, což na mrazivé počasí, které panovalo, je velmi pěkné číslo.
Na Porčově mlýně byla uspořádána sbírka na pomoc Elišce z Blanska, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Měli jsme tak možnost přispět mamince Elišky částkou 6.200,- Kč od všech zúčastněných, za což všem VELMI DĚKUJEME.
Po předání vybrané částky došlo ke slavnostnímu focení všech zúčastněných. Tímto byla oficiální část akce ukončena a pokračovalo se večer taneční zábavou se skupinou Prorock, které se zúčastnilo něco kolem 230 lidí.

Fotogalerie